Garanti Nakliyat Parsiyel Taşımacılığı

Garanti Nakliyat Parsiyel Taşımacılığı

Garanti Nakliyat Parsiyel TaşımacılığıAynı güzergahtaki birbirinden farklı müşterilerin yüklerini, aynı kamyon, kamyonet veya tır ile taşıma lojistiğine parsiyel taşımacılık denir. Bu sayede, taşıtmak istediğiniz yük, farklı yükler ile bir arada olduğundan ekonomik olarak fayda sağlarsınız. Parsiyel eşya taşımacılığında (parça eşya taşımacılığı da denir) amaç, aynı güzergaha doğru yola çıkan eşyaları tek taşıma aracına yükleyerek taşıma ücretini sizin için cazip hale getirmektir.


Parsiyel taşımacılık, birden fazla müşterimize ait birden fazla yük ya da eşyanın taşınması anlamına geldiğinden, yüklerinizin ya da değerli eşyalarınızın taşınması, yüklenmesi ya da indirilmesi sırasında karışma ihtimalinden endişe duyabilirsiniz. Garanti Nakliyat olarak bizler, yüklerinizi izleyeceğimiz güzergah doğrultusunda, eşyaların araçtan indirilmesi sırasına göre (önce indirilecek yük, aracımıza en son sırada yüklenerek) yükleme yapıyoruz. Eşyalarınızın sizin adınıza envarterini çıkartıyoruz. Bu sayede, güzergah boyunca sırası ile hazırladığımız envarter doğrultusunda indirme ve teslimat işlemGaranti Nakliyat Parsiyel TaşımacılıGaranti Nakliyat Parsiyel Taşımacılığığıini gerçekleştiriyoruz. Şehiriçi, şehirlerarası fuar taşımacılık hizmeti fuar eşyasının önceden tespiti yapılarak eşyaların detayı hakkında bilgi edinilir, fuar taşımacılık hizmet sunulur.


Parsiyel nedir? açıklaması yukarıdaki belirttiğimiz gibidir. Parsiyel Nasıl Yapılır? Parsiyel Taşımacılık ile ilgili detaylar ise şöyledir:

Havayolu Parsiyel: Hava araçlarının kullanıldığı taşımacılık modülüdür. Yurtiçi ve yurtdışı nakliye taşımalarında havayolu parsiyel servisleri kullanılır.

Denizyolu Parsiyel: Denizyolu araçlarının farklı alıcılara veya aynı alıcıya gümrüklü, gümrüksüz olarak yurtiçi veya yurtdışına sevk edilmesidir.

Karayolu Parsiyel: Kara araçlarının yurtiçi ve yurtdışına parça yük taşımacılığı’dır.


Parsiyel Taşımacılıkta Depolama Hizmeti Nasıl Verilir?Garanti Nakliyat Parsiyel Taşımacılığı

Parsiyel nakliye faaliyetlerinde talep edilen ürünlerin depoya sevk edilmesi için ön rezervasyon işlemi yapılır. Rezervasyon formunda hangi ülke veya şehire ne zaman çıkacak? Yükü getiren firma bilgileri ve yetkilisinin detayları forma işlenir. Kaç palet, mal cinsi, ölçüleri, tonajı, istiflenme şekli yer alır. Bu bilgilere istinaden araç planlaması yapıldığı ve depo planlamasıda yapılır. Parsiyel taşımacılıkta depo konusu önemlidir. Dikkatli olunmaz ise vahim sonuçlar alınabilir. Genelde depolar yüklere sigorta yapabilmektedir. Sigorta konusu müşterinin talebine bağlıdır. Bazı depolar ise her giren yüke mecburi sigorta yaptırmaktadır. Depodaki zaman planlaması giriş – çıkış zamanına göre değişir.

Parsiyel Taşımacılıkta Araç Planlaması Nasıl Yapılır?

Araç planlaması yapılış şekli: Mal cinsi, ambalajlanma şekli, istiflenmesi, araç sevkiyat zamanlama planı ve dizpozisyon işlemleri yapılır. Dizpozisyon nasıl yapılır? İstiflenebiGaranti Nakliyat Parsiyel Taşımacılığılir yükleri kendi arasında planlarken; istiflenmeyen yüklere göre çözümler üretilir. Depolara gelen yükleme listesi firmalara göre yapılır. Denizyolu parsiyel işlemleri konteyner kapasitesine bağlı olarak yapılır. Deniz parsiyel işlemleri genelde 40 HC konteyner ile konsol açılmaktadır. Genelde limanda parsiyel yüklemeleri yapılır. Depo kullanan pek fazla firma bulunmaz. Uçak kargo parsiyel taşımacılık işlemleri ise daha farklıdır. Havalimanlarında yapılır. Yurtdışına sevk edilecek yüklerin önceden gümrüklenme işlemleri tamamlanması gerekir.