Garanti Nakliyat Bilgilendirme

Evden Eve Nakliyat Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İlk aşamada yapılması gereken iyi bir hazırlık ve acele edilmeden yapılan bir planlamadır. Evden eve nakliyat yapılmadan önce hazırlayacağınız ve üzerinde sırası ile yapılacak işlerin yazılı olduğu bir plan defteri sizin taşınma işlemi sırasında hiçbir noktayı atlamamanızı sağlayacaktır.


Evden eve nakliyat işlemini yapacak firmanın K1, K2, K3 gibi yetki belgeleri olup olmadığını araştırınız. Evden eve nakliyatı yapacak olan aracın kapalı kasa bir kamyon olması da bu sürecin olmazsa olmazlarındandır. Bununla birlikte eşyanız ne kadar çok ise ona uygun bir araç belirlenmelidir. Halihazırda üç evlik eşya taşıyan şirketler dahi mevcuttur.

Hukuksal yönden avantajlı konumda olan taraf siz olmak istiyorsanız kesinlikle teslimatı yapacak ola evden eve nakliyat şirketiyle muhakkak bir sözleşme imzalayınız. Sözleşmenin ve sigorta evraklarının birer suretini evden eve nakliyat şirketinden talep ediniz. Koli, streç, gazete, balonlu plastik, etiket, ip, koli bandı, makas gibi teslimat araç-gereç hizmetleri sunan bir evden eve nakliyat firmasıyla anlaşırsanız taşınma işlemi güvenli ve rahat bir şekilde gerçekleşecektir.


Eğer firmanız bu hizmeti veremiyorsa hazırladığınız kolilerin içinde ne olduğunu ve gitmesi gereken odayı üzerine mutlaka yazınız. Bu işlem ile yerleştirme işlemi sırasında zamandan büyük oranda tasarruf edersiniz. Kırılabilecek eşyaların bulunduğu kolilerin üzerine keçeli kalemle dikkat çekecek şekilde mutlaka ‘kırılabilir’ ibaresini yazınız.


PEvden eve nakliyat yapılırken buzdolabı, fırın, bulaşık makinesi gibi eşyalarınızı kesinlikle koli bandı ile bantlamayınız ; çünkü koli bandı eşyalarınız üzerinde iz bırakabilmektedir. Taşınma sırasında halılarınızı rulo yapıp açılmaması için bantlayabilirsiniz. Ivır-zıvır denilebilecek eşyalarınız toplu bir şekilde bir koliye koyabilirsiniz. Taşınma işlemi sırasında sağlam koli ve sağlam taşıma torbaları kullanınız. Kolilerinizin açılmaması için alt kısımlarını mutlaka koli bandı ile güçlendiriniz.


Evden eve nakliyatın sizin için ekonomik olmasını istiyorsanız teslimatı mümkünse hafta içi olan bir tarihte yapmak gerekir ; çünkü nakliye firmaları genel olarak hafta sonu yoğun çalıştıkları için teslimat ücretini yükseltebilirler. Bununla birlikte evden eve nakliyatın sabah ile öğle arası yapılması teslimatın güvenli bir şekilde gerçekleşmesi açısından büyük bir avantajdır. Bu sayede yük aracı trafiğe takılmamış olur ve teslimat süresini kısalır. Evden eve nakliyat bu vakitte yapılırsa taşıma işi daha güvenli olur ve taşıma işlemi yapılırken eşyalarınızın kırılıp çizilmesi ihtimalini en aza indirmiş olursunuz ; çünkü sabah 9-10 saatlerinde taşıma işlemini yapacak personel akşam saatlerine göre daha dikkatli hareket edecektir ve yorgun olmayacaktır.


Evden eve nakliyat şirketi çalışanlarına siz de güler yüz göstermelisiniz. Taşınma işlemi sırasında onların mola vermesini söyleyebilir ve bu arada onlara ikramda bulunarak gönüllerini hoş tutabilirsiniz.